facebookpixel
SHOP EN  / TR
HRD GIA
Fantasy Gold Sets

Fantasy Gold Sets

Waterway Sets

Waterway Sets

Fantasy Diamond Sets

Fantasy Diamond Sets

Pırlanta Setler

Dünyanın en değerli taşlarından olan elmas, aynı zamanda en sert madenlerden birisidir. Sayısız yıl boyunca dünyanın yeryüzünün, yüksek ısı ve basınç altında güçlü ve dayanıklı bağlarla bağlanmış karbon atomlarının bir araya gelmesi ile oluşur. Sonunda her biri diğerinden farklı, tek, eşsiz ve göz alıcı bir parlaklığa sahip değerli taşlar elde edilir. Pırlanta, elmasın özel bir kesim biçimidir.

Tarihin eski sayfalarında dahi pırlantanın oldukça özel bir yeri olmuştur. Bu değerli maden saflık, masumiyet ve sevgi ile dolu ilişkileri temsil eder. Ruhun zenginliğini gösterir.  Işığı eşsiz bir şekilde yansıtma yeteneği sayesinde göz alıcı bir görünüme sahiptir.

Oldukça farklı aksesuarları taçlandırarak onları eşsiz kılan pırlanta, özel günleri unutulmaz kılan bir yapıya sahiptir. Lizay olarak sizlere sunduğumuz küpe, kolye ve bileklik gibi çeşitli ürünleri içeren pırlanta setlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz!  

Göz Alıcı Pırlanta Setler

Pırlanta setler içinde bulabileceğiniz yüzükler, yüzükler gelişen tasarımlarıyla oldukça farklı kategorilere sahiptir. Evlilik tekliflerinin baş tacı olan tektaş yüzüklerin yanı sıra, beştaş, damla yüzük, baget yüzük, fantezi yüzük, tria yüzük gibi oldukça farklı model seçenekleri de bulunmaktadır. Pırlanta yüzük, hayatın en değerli parçalarına eşlik eden bir yapıya sahiptir. Evlenme tekliflerinde, hayatınızı sevdiğiniz kişiyle birleştirdiğiniz o değerli anda yanınızda olan bu yüzükler, yıldönümleri doğum günleri ve sevgililer günü gibi özel günlerde de sizlerledir.

Pırlanta, hayatın bu kadar değerli bir parçası olduğu için seçim süreci de oldukça önem arz etmektedir. Lizay olarak sizlere seçim yapabileceğiniz oldukça geniş bir yelpazede pırlanta set seçenekleri sunuyoruz. Bu işe yıllarını vermiş ustalar tarafından özenle hazırlanan bu setler, sizlere özel günlerinizde ve hayatlarınızın unutulmaz anlarında eşlik etmeyi bekliyor!

Pırlanta Setler Özellikleri

Sevdiğiniz birine özel bir gününüzde hediye alırken sadece bir takıyla yetinmek istemediğiniz zamanlar için tasarlanan pırlanta setler, oldukça farklı içeriklere sahip seçenekler halinde sizlerle buluşturulur. Yüzük, küpe ve kolye içeren setler, klasik olarak tercih edilen seçenekler arasında yer alır. İçeriğindeki her bir takının modelinde, tasarımında ve karat ağırlığında rahatlıkla seçim yapabilmeniz için tüm bu özellikler açısından da sunulan farklı seçenekler mevcuttur. Bileklik, küpe ve kolye içeren setler, son günlerin en popüler seçenekleri arasındadır. Yüzükten daha hafif, daha modern bir seçenek olan bileklikler, bu setleri taçlandıran takılardır. Beştaş, tektaş ve küpe içeren setler ise, pırlanta setler arasında sunulan farklı bir seçenektir. Beştaş ve tektaş uyumunu yakalamak ve bu estetik görüntünün tadını çıkartmak isteyenler için ideal bir seçenektir. Tüm bu setlere ve çok daha fazlasına sayfamızda bulunan ürünlere göz atarak ulaşabilirsiniz.

Pırlanta Set Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elmasın özel tekniğiyle elde edilen pırlanta ile taçlandırılan her takı da olduğu gibi pırlanta setleri alırken de dikkat edilmesi ve farklı özellikler arasından seçim yapılması gereken bazı noktalar vardır.

Elmasları göz alıcı görünümlerine sokma sürecinde dikkat edilen dört ana unsur bulunmaktadır: kesim, karat, renk, berraklık. Lizay olarak her bir ayrıntıya, büyük dikkat göstererek ilerlemekte ve sonunda sizlere sunduğumuz bu eşsiz setleri elde etmekteyiz.

Bir pırlantanın kesimi ne kadar iyi olursa pırlanta ışığı o kadar iyi yansıtacaktır ve o göz alıcı ışıltı verme, ışığı kırma yeteneğini gösterecektir. Taşın geometrik özellikleri, boyutları ve simetrisi, pırlanta kesimine göre belirlenir. Kesim, yüzüğün tüm görüntüsünü belirler. Doğru oranlarda kesilmiş pırlanta, her kadının hayallerini süsleyen mükemmel sonuçların elde edilmesini sağlar.

Karat ise, pırlantanın ağırlığı ile ilgilidir. İstediğiniz görünüme ve taşın büyüklüğüne göre tercih edilmesi gereken bir ayrıntıdır. Renk çeşitliliği, diğer elementlerin üretim aşamasına katılmasıyla doğar. Lizay olarak sizlerle buluşturduğumuz pırlanta setler arasında bu hususta farklı seçenekler bulunmaktadır. Berraklık özelliği, her pırlantayı diğerlerinden ayırır. Göz alıcı görünümünü farklı bir seviyeye çıkartır.

Lizay olarak sizler için hazırladığımız pırlanta setler, modern, lüks ve özgün tasarımlara sahiptir. Üretim aşamasının her adımında tüm ayrıntılar dikkatle hazırlanmıştır ve eşsiz sonuçlar elde edilmiştir.

Nefes kesici görünümlere sahip bu değerli pırlanta setler, yüksek kalite ve olağanüstü tasarımlar birleştirilerek sizlere sunulmaktadır. Modern bir hava içeren sıra dışı takılar arayanlar için de klasiklerin efsanevi ve romantik görünümünü tercih edenler için de çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Sayfamızdan bütün seçeneklerinize kolaylıkla ulaşabilir ve sizlere sunulan konforlu alışveriş sürecinden yararlanabilirsiniz.